Před příchodem domů dostane každé štěně následující: 

 

REGISTRACE A RODOKMEN

Všechna štěňata budou mít Registraci MHZV a  Průkaz původu.

 

DOKUMENTY

Kopie certifikátů rodičů (rodokmeny, klinické a genetické testy, DNA profily....)

Euro-Passport (Očkovací průkaz, Evropský cestovní pas)

SMLOUVA

U každého štěněte poskytujeme smlouvu, kterou podepisuje jak majitelka, tak také kupující.

MIKROČIPOVÁNÍ

Všechna naše štěňátka jsou opatřena mikročipem a doporučujeme je zaregistrovat  v mezinárodních databázích a případně v databázi konkrétní země ve které bude štěňátko žít.

KONTROLA ZDRAVÍ VETERINÁŘEM

Náš veterinář dohlíží na naše štěňata v prvním týdnu jejich života, včetně kompletní vakcinace a odčervení odpovídající věku. Všechna štěňata jsou před cestou do nového domova zkontrolována a prohlédnuta veterinářem.

 

PÉČE O SRST

U našich štěňat začínáme první seznamování se  stříhání drápků, kartáčování a koupání, takže jsou na to zvyklá, když k vám přijdou domů !

KLINICKÉ A GENETICKÉ TESTY

Každé štěně bude testované a bude mít registrovaný DNA PROFIL s dna krevním ověřením předků.

Štěňata budou testována na MDR1

NÁCVIK OBOJKU

S nácvikem obojku začínáme v mladém věku, to pomůže štěněti zvyknout si na obojek kolem krku. Snažíme se o co nejméně starostí, když si štěňátko přinesete domů.

BALÍČEK ŠTĚNĚTE

Každé štěně odchází domů s balíčkem. To zahrnuje veterinární záznamy, jídlo, hračky a deku s vůní mámy.

DOPORUČENÍ OHLEDNĚ PÉČE O ZDRAVÍ PRÁVĚ PŘIVEZENÉHO ŠTĚNÁTKA DOMŮ:

Garantujeme následující: Štěně má záruku 72 hodin na virová onemocnění: Parvovizora, Psinka, , Psincový kašel.

 

Po příchodu domů doporučujeme, abyste štěňátko před kompletní vakcinací nevystavovali pobytu v psích parcích či jinak exponovaných místech s pobytem většího množství psů.  Přenos nemocí může být způsoben vylučováním ostatních psů a jiných zvířat - prostřednictvím slin, močí, trusem atd...Navíc je známo že   Parvoviroza může léta přebývat v půdě, na podestýlce atd. Dokud není imunitní systém Vašeho štěnátka dobře chráněn celou řadou vakcín, které generují imunitní odpověď buďte prosím extremně opatrní a všímaví. 

 

Štěně bude očkováno a odčerněno ve formátu vhodném pro jeho věk, a bude u sebe mít zdravotní záznamy

Reklamní sdělení
MiniZOO-Blondies Žermanicehttps://www.minizoo-blondies.czRodinná miniZOO, místo kde je člověk blíže k přírodě. Komentované prohlídky pro seniory, ZŠ, MŠ
Jak to bylo za Covidu? https://www.jinedimenze.netStáhněte si zdarma knihu spisovatele Petra Matějčka: COVIDO-TYRANIE: výpověď doby (2020, 2021)
Pet-shop-jmk kšíry pro papoušky,https://www.pet-shop-jmk.czpostroje pro papoušky hračky pro papoušky mazlíčkové potřeby papoušci psi harness szelki kšíry

 

PLÁNOVANÉ ZAHRANIČNÍ KRYTÍ 2022/2023

 

 

                                                                                                               

Lugaru Damaris Honey Dream  bude nakryta trikolorním psem Rose River's Karat of Black Opal
 
 
MOMENTÁLNĚ NABÍZÍME OMEZENÝ POČET REZERVACÍ PRO TENTO VRH
 
 • Z tohoto spojení se narodí pouze dlouhosrstá štěňata.
 • Očekávaná zbarvení: Sobolí (mahagon/ zlatá), Tricolor, Blue-Merle a Sobolí-Merle 
 • U štěňátek z tohoto spojení předpokládáme pevné zdraví, výborný exteriér, vyrovnané a sebevědomé povahy. Vlohy a povaha pro asistenční psy. Štěňata z toho vrhu budou  vhodné pro výstavy, sport, jako pracovní psi a také jako úžasní společníci a  rodinní mazlíčci. 
 • Kombinace Top Amerických linií se zaměřením na Clarion a Van-M,  Obě tyto linie mají mnoho šampionů a terapeutických psů. Štěňata budou jemného a ladného exteriéru s výrazným atletickým a sportovním založením. Očekáváme vysokou empatii, inteligenci a citlivost k rodině

 

Oba rodiče mají výraznou pěknou postavu, krásu, dobrý temperament a inteligenci - tolik charakteristické pro toto plemeno. Oba rodiče jsou také chovány v rodinách, obklopeni láskou a pozorností. 

 

 

Všechna štěňata budou DNA:
PRA rcd2 +/+, DM +/+, GCS/ CN +/+, MH +/+, IPD +/+, SLC/ HUU +/+ KAT +/+, CEA +/+, DMS Low risk !! 
Celý vrh bude testovaný a bude mít registrovaný DNA PROFIL s dna krevním ověřením předků
Oba rodiče mají další rozsáhlá vyšetření a jsou také prostí dysplazie kyčlí a loktů
 
 
 
Rose River's Karat of Black Opal alias Jamie
Je přátelský, jemný a orientovaný na lidi, pozorný, klidný, aktivní ve hře a rád běhá, ochotný se učit, společenský a mírumilovný, vždy přátelský, zvědavě a uvolněně vychází vstříc ostatním psům. Je vychováván ve velké rodině s dětmi a zvířaty.
Aktuálně je to dvouletý mladý chovný pes s výbornými výsledky zdravotních testů a exteriérem. Vysoký 64cm 
Je chovaný v Německu a má výborný původ.
Americké linie 91,16%  
 
            
Lugaru Damaris Honey Dream
Je milá s veselým charakterem, oddaná, přátelská, je příjemný společník při jakékoli činnosti více ZDE
S Honey se věnujeme dogtrekingu je tedy  sportovně založená a miluje děti.
Americká linie 100%

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O ŠTĚNĚ:

Jsme malým chovem a nyní plánujeme první vrh štěňat. Pracujeme na základě rezervační listiny. Jakmile budeme mít potvrzenou březost, ve kterém by se mohlo narodit štěně vyhovující požadavkům zájemce, ihned je zájemce kontaktován. 

 
Štěňata vyrůstají v naší rodině jako plnohodnotní členové a je pro nás naprostou prioritou, aby byl pejsek v nové rodině šťastný a aby se mu noví majitelé mohli maximálně věnovat a poskytli mu veškeré podmínky pro nejlepší zdraví a psychickou pohodu!  !!! DO KOTCŮ, KLECÍ, K BOUDĚ A NA VEN V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPRODÁVÁME !!! Pouze jako plnohodnotné členy rodiny !!!
 
 
ODCHOV ŠTĚNÁTEK:

Naše štěňátka s průkazem původu budou odchovaná v domě  za běžného provozu domácnosti, obklopeni láskyplným prostředím, v blízkém kontaktu s lidmi a ostatními zvířaty a tudíž velmi dobře socializována.

Budou zvyklá na menší děti a a ostatní zvířata. Od 5 týdnů mají k dispozici také velkou zahradu, kde mohou být s přihlédnutím  k ročnímu období a aktuálnímu počasí.

Budou krmena nejkvalitnějším krmením včetně vařeného masa a při odchodu k novým majitelům naučena na krmení granulemi. 

 

ODBĚR ŠTĚNÁTEK:

K odběru od 8 - 16 týdnů věku. Při leteckém transportu nejdříve od 4 měsíců. Upřednostňujeme osobní odběr štěněte v naší chovatelské stanici, v případě zámoří či velké vzdálenosti je možné se domluvit.

 

CENA ŠTĚNĚTE:

Pořizovací cena štěněte je odpovídající dle kvality rodičů a jejich rodokmenu i dle kvalit samotného štěněte.

Dále je zohledněna linie, zdravotní testy rodičů i štěňat, exteriér, genetika a popřípadě i s přihlédnutím na náklady spojené se zahraničním krytím  a ceně pohybující se v současné době na trhu.

Zároveň si myslíme, že pořizovací cena je s ohledem na budoucí investici pejska ta nejnižší položka. Cena každého jednotlivého štěněte se může lišit.

*Outlender Collies má právo kdykoli zvýšit ceny svých štěňat. Pokud již jste na Seznamu a máte rezervaci/zálohu smluvní cena je pevně daná a nemění se.

 

KONTAKT S MAJITELI:

Velmi rádi bychom zůstali s budoucími majiteli našich štěňátek v  kontaktu alespoň přes telefon či e-mail pokud budete mít zájem o osobní setkávání budeme velmi rádi. Na dobrém prostředí pro náš odchov nám velmi záleží a budoucí majitele pečlivě vybíráme. 

 

CHOVATELSKÝ SERVIS  A PORADENSKÝ SERVIS:

poskytujeme:

 • špičková štěňata ze zahraničního krytí
 • certifikáty DNA s krevním ověřením předků
 • rozsáhlé zdravotní testy 

Rádi Vám poradíme vhodnou stravu, vitamíny, dobrého veterináře, poradíme s výchovou a i s výcvikem, tam kde budeme moct, nebo případně doporučíme další kontakty. Nicméně je pro nás především nejdůležitější, aby se měla štěňátka v budoucím prostředí co nejlépe a bylo pro vás především kamarádem na 10 - 15 let. 

 

Pro další informace nás můžete kontaktovat - Lenka Demjanová 774 44 86 91 a nebo e-mail

NAŠE CHOVATELSKÉ CÍLE  A POJETÍ CHOVU:

 

 • zaměření se na kvalitu odchovávaných jedinců a ne na kvantitu
 • zaměření na odchov typických, zdravých a především funkčních jedinců
 • priorita jsou vysoké atletické postavy s korektní stavbou těla, silnou kostrou a celková vyváženost
 • důraz na typickou dobře modelovanou americkou hlavou -  tedy dlouhá ve tvaru válečku, minimální stop, mandlové oči a výraz úsměvu
 • obrovský důraz klademe na typickou povahu a temperament, protože ten je největší cností našeho plemene (povahové rysy - empatie, ochrana rodiny, bystrost, inteligence, něžnost, nekonfliktovost, dobrá cvičitelskost....)
 • sportovní založení
 • chováme dle AKC Standardu 
 • postupně se snažíme eliminovat dědičné choroby v psí populaci.
 • budoucího otce našich štěňátek velmi důkladně zvažujeme a radíme se o něm
 • zakládáme si na všestrannosti plemene
 • ke každému štěňátko přistupujeme individuálně a s plnou péčí

NABÍZÍME VÁM NĚCO NA VÍC:            

SPOLUPRACUJEME významnou americkou laboratoří WISDOM PANEL :                             

U tohoto vrhu plánujeme nově spolupráci s významnou americkou laboratoří WISDOM PANEL s certifikací CLIA, která se věnuje genetickému testování  v USA.

 Testována bude DNA a v současnosti 210+ zdravotních testů!!!. Umožňuje majitelům domácích mazlíčků dozvědět se o jejich psím plemeni, původu, zdraví ...

Zdravotní testování se ponoří do každé části vašeho psa, kterou si dokážete představit, od krve až po všechny hlavní orgány a dokonce i nervový systém. Některé testy mohou ukázat citlivost na léky (negativní reakce na určité léky), zvětšené srdce a glaukom.

Pokud má váš pes variantu pro specifické genetické zdravotní riziko, není to záruka, že se u něj tento stav vyvine. Je to ukazatel něčeho, na co si dát pozor. Proto je důležité promluvit s veterinářem o všech genetických zdravotních rizicích abyste mohli společně vytvořit plán proaktivní péče. 

Pokud je onemocnění vyloučeno geneticky, žádný pes ani jeho potomci neonemocní testovanou chorobou!!! 

 

40+ vlastností včetně barev srsti, typů srsti a morfologie

Další zajímavé informace, které vám testování poskytne, souvisí s genetickými vlastnostmi vašeho psa, jako je barva a typ srsti, tvar tlamy, velikost těla, genetický věk a odhadovaná váha v dospělosti. Tato informace může být nejzajímavější pro chovatele a ty,  kteří plánují chovnost svého psa.

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah